Jak se připravit ke stěhování

Příprava ke stěhování je důležitější než samotné nakládání a převoz. Na pečlivé přípravě stěhovaného majetku závisí bezpečné přestěhování převodci.

Nejlepší je přípravu začít 7 – 10 dní před stěhováním.

 • Skříně, obývací stěny, stolky, komody atd. je nutné vyprázdnit od všech věcí a poliček, které by při převozu mohli poškodit Váš nábytek. Dvířka a zásuvky komod je dobré zalepit lepicí páskou. Vyberte raději kvalitnější lepicí pásku, která po sejmutí nezanechá stopy.

  Když na Vašem nábytku zbytky lepicí pásky zůstaly, můžete je odstranit následujícím způsobem: na skvrny nalepte lepicí pásku a hned strhněte, to můžete zopakovat 2krát i 3krát a zbytky lepidla by měly zůstat na lepicí pásce
 • Pro zajištění před poškozením skříní, stěn, stolků, komod atd. můžete použít krabice nebo igelitové pytle. Nejlepší balící materiál pro šetrný převoz Vašeho nábytku jsou krabice.

  Prosím nezapomínejte na to, že krabice by neměli být moc těžké, aby se neprotrhlo dno krabice, nebo aby byla nad síly jednoho pracovníka, zvlášť jestli není k dispozici výtah. Do velkých krabic je dobré skládat oděvy a ložní prádlo a dovnitř můžete umístit nějaké křehké předměty, které tak budou spolehlivě ochráněny před poškozením.

  Pokud už nemáte krabice můžete použít igelitové pytle. Nejsou tak spolehlivé jako krabice, ale při dodržení základních pravidel, také splní dobře svůj účel. Obsah by neměl mít ostré hrany a být moc těžký. Když zavazujete pytel, snažte se nechat v pytli co nejméně vzduchu (pytel by neměl být nafouklý). Pro zvětšení pružnosti můžete omotat pytel lepenkou kolem dokola vertikálně a horizontálně.

  Jestli nemáte krabice můžeme Vám zapůjčit své. Pro přestěhování 2pokojového bytu je většinou zapotřebí 30 až 50 krabic.
 • Knihy a dokumenty – při nedostatku krabic je můžete rozdělit podle velikosti a svázat. Lepší jsou krabice, ale nezapomeňte, že není nutné složit všechny knihy do jedné krabice.
 • Sklo a zrcadla - jestli jsou skla stejné velikosti můžete je proložit novinami a oblepit lepicí páskou.
 • Lednice – musí být rozmražená a bez elektrické šňůry a skleněných poliček.
 • Systém nakládání nábytku do auta – se řídí seznamem: obývací stěna, vitrína, část pytlů a krabic, komody a sedací soupravy, lednička pianino atd. Daný přehled Vám umožní představu o tom, odkud začínají pracovníci nakládat a v jakém pořádku se vykládá a skládá Váš nábytek v autě.